Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma

₺2000
Kurumsal Eğitimler - Şirket içi eğitim

Eğitim Özellikleri

KAYIT

2,000.00

KAYIT

2,000.00

Eğitim Detay

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma

Kurumsallaşma süreçlerinde çoğu zaman daha geleneksel yöntemleri benimseyen aile şirketleri, yenilikçi yöntemlere adapte olmak ve kurumsal yapılarını güçlendirmek adına dışarıdan destek almaya ihtiyaç duyarlar. Bu doğrultuda, aile şirketlerinde şirket içi yapılanmanın etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi, yöneticilerin belirli eğitimleri almasıyla mümkündür. Aile şirketlerinde kurumsallaşma programı, KOBI olarak sınıflandırılabilecek aile şirketlerin stratejik kararların verilme sürecine odaklanır. Aile şirketlerinde kurumsallaşma eğitimi doğrultusunda, yenilikçi karar mekanizmalarının oluşturulması ve yöntemler üzerine durulur. Özellikle yönetim süreçlerinde daha etkili karar alacak ve dışarı bağlılığı azaltacak bir yönetim anlayışı inşa edilir. Tüm bunların yanı sıra, aile içi şirketlerde kurumsallaşma ihtiyacına yönelik yaratıcı çözümlerin üretilmesi de esas alınır.

Passing The Baton - Aile Şirketlerinin Yeni Kuşaklara Devri

Aile şirketleri, kuşaktan kuşağa devredilen bir yönetim anlayışı üzerine kurulur. Bu yapının temel karakteristiği gereği, bazı durumlarda devirlerin yapılamaması gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bu süreçler kapsamında devir süreçlerinde yaşanan aksamalar ve problemlerin çözümü hayati önem taşır. Aile şirketlerinde kurumsallaşma eğitimi bu süreçlerin yapılandırılması üzerine pratik öneriler ve uygulamalara odaklanır.  

Kurumsallaşmaya Giden Yol

Aile şirketlerinde kurumsallaşmaya giden yol, stratejik karar mekanizmasından ve kurumsal yönetim ilkelerinden geçer. Bu doğrultuda aile içi karar meclisi gibi yapıların oluşturulması ve bu yapıların yönetimsel yansımaları üzerinde durulur. Aynı şekilde yenilikçi yönetim stratejileri ile karar alma süreçlerinin esnetilmesi de amaçlanır. Böylelikle şirket içi yönetim anlayışın daha kurumsal temellere oturtulması ve stratejik hedefler doğrultusunda aksiyon alınması sağlanır. Bunun yanı sıra kurumsallaşmaya giden yol sürecinde, kurumsal yönetim ilkeleri en önemli unsurlar olarak öne çıkar. Bu doğrultuda kurumsal yönetim ilkeleri, özellikle stratejik kararların alınması açısından büyük önem arz eder. Şirketin dışarıya bağlılığını azaltmakla birlikte, daha bağımsız bir karar mekanizması oluşturur. Kurumsal yönetim ilkelerinin, şirkete kazandırılması için son derece önemli olan bu eğitim, aile şirketlerinde büyük değişim dalgası yaratabilecek içgörüler barındırır. Eğitim sonunda ise aile şirketi yönetim stratejileri ve kurumsallaşma ilkelerine yönelik tartışma ortamı yaratılarak farklı düşüncelerin katılımcılar arasında paylaşılabileceği bir ortam yaratılır.
Bu eğitim için henüz içerik girilmemiş.

Bu Eğitmenin Diğer Eğitimleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir